Messy pages and correction tape are a thing of the past with Pilot FriXion Ball Gel Pens.
These smooth-flowing gel pens write like a dream, and when corrections are required the erasable ink can be removed by rubbing the pen tip over your writing.
Features:
| Ink Colour | Green |
| Tip | 0.7mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
Messy pages and correction tape are a thing of the past with Pilot FriXion Ball Gel Pens.
These smooth-flowing gel pens write like a dream, and when corrections are required the erasable ink can be removed by rubbing the pen tip over your writing.
Features:
| Ink Colour | Green |
| Tip | 0.7mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
| Downloads | |
| Product Type | Rollerball |
| Ink Type | Erasable |
| Tip | Fine |
| Size | 0.7mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for everyday writing in the office, school, or home |
| Country Of Origin | Japan |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.





