The Pilot Frixion Clicker Erasable Gel Pen is an innovative gel pen which allows you to erase and instantly rewrite over your mistakes. Simply rub the silver rubber tail over your mistakes and the friction generated turns the ink invisible.
Features:
| Ink Colour | Red |
| Tip | 0.7mm |
| Style | Retractable |
| UOM | Box of 12 |
The Pilot Frixion Clicker Erasable Gel Pen is an innovative gel pen which allows you to erase and instantly rewrite over your mistakes. Simply rub the silver rubber tail over your mistakes and the friction generated turns the ink invisible.
Features:
| Ink Colour | Red |
| Tip | 0.7mm |
| Style | Retractable |
| UOM | Box of 12 |
| Downloads | |
| Product Type | Ballpoint |
| Ink Type | Erasable |
| Tip | Fine |
| Size | 0.7mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Retractable |
| Comfort grip | Yes |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for everyday writing in the office, school, or home |
| Country Of Origin | Japan |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.





