For a quick drying and sleek writing experience
Features:
| Ink Colour | Black |
| Tip | 1.0mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
For a quick drying and sleek writing experience
Features:
| Ink Colour | Black |
| Tip | 1.0mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
| Downloads | |
| Product Type | Rollerball |
| Ink Type | Uni super ink |
| Tip | Medium |
| Size | 1mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | Yes |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for everyday writing in the office, school, or home |
| Product Material | Plastic (PC, PP), Elastic Rubber, Steel |
| Packaging Material | Paperboard |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Product Recycled content | Made from 43% Post-Consumer Recycled Content |
| ARL Logo | No |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| Country Of Origin | Japan |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.



