The Parker IM Rollerball Pen is an ideal partner with unlimited potential. The sleek tapered shape pairs seamlessly with innovative designs to make a striking statement.
Features:
| Ink Colour | Blue ink |
| Tip | 0.7mm |
| UOM | Each |
| Compatible With | BALL6579 |
The Parker IM Rollerball Pen is an ideal partner with unlimited potential. The sleek tapered shape pairs seamlessly with innovative designs to make a striking statement.
Features:
| Ink Colour | Blue ink |
| Tip | 0.7mm |
| UOM | Each |
| Compatible With | BALL6579 |
| Product Type | Rollerball |
| Ink Type | Water based |
| Tip | Fine |
| Size | 0.7mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for everyday writing in the office, school, or home |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.


