Staedtler Triplus 462 Gel Pens deliver bold, bright colours for every occasion.
The gel ink in these vibrant pens ensures writing and drawing on paper is a smooth experience, producing truly eye-catching results.
Features:
| Style | Capped |
| Tip | Fine 0.7mm |
| Colour | Assorted colours |
| UOM | Wallet of 10 |
Staedtler Triplus 462 Gel Pens deliver bold, bright colours for every occasion.
The gel ink in these vibrant pens ensures writing and drawing on paper is a smooth experience, producing truly eye-catching results.
Features:
| Style | Capped |
| Tip | Fine 0.7mm |
| Colour | Assorted colours |
| UOM | Wallet of 10 |
| Downloads | |
| Product Type | Rollerball |
| Ink Type | Gel |
| Tip | Fine |
| Size | 0.7mm |
| Barrel Type | Triangular |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for writing in your diary or journal |
| Safety | Airplane safe |
| Product Material | Plastic (PP) Barrel and Cap, Steel |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Plastic (PP) |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.

