Let the ink flow on the page nice and smoothly with 'COS® gel pens
Features:
| Ink Colour | Blue |
| Tip | 0.7mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
Let the ink flow on the page nice and smoothly with 'COS® gel pens
Features:
| Ink Colour | Blue |
| Tip | 0.7mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
| Downloads | |
| Product Type | Rollerball |
| Ink Type | Gel |
| Tip | Medium |
| Size | 0.7mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | Yes |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for everyday writing in the office, school, or home |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Packaging Recycled Content | Paperboard box made from 88% Post-Consumer Recycled Materials |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| ARL Logo | Yes |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.


