The ultimate in style and convenience, this retractable pen delivers smooth confident lines
Features:
| Ink Colour | Black |
| Tip | 1.00mm |
| Style | Retractable |
| UOM | Box of 12 |
The ultimate in style and convenience, this retractable pen delivers smooth confident lines
Features:
| Ink Colour | Black |
| Tip | 1.00mm |
| Style | Retractable |
| UOM | Box of 12 |
| Downloads | |
| Product Type | Rollerball |
| Ink Type | Uni super ink |
| Tip | Medium |
| Size | 1mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Retractable |
| Comfort grip | 0.7mm |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for everyday writing in the office, school, or home |
| Product Material | Plastic (PC, PP), Elastic Rubber, STEEL |
| Product Disposal | General Waste |
| Packaging Material | Paperboard |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| ARL Logo | No |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| Country Of Origin | Japan |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.



