For when you need accurate clean fine lines, use the 'COS® Fineliner pen
Features:
| Ink Colour | Blue |
| Tip | 0.5mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
For when you need accurate clean fine lines, use the 'COS® Fineliner pen
Features:
| Ink Colour | Blue |
| Tip | 0.5mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
| Downloads | |
| Product Type | Fineliner |
| Ink Type | Water based |
| Tip | Fine |
| Size | 0.5mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | No |
| Suitable for | Every day writing, signing and fine drawing |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Packaging Recycled Content | Made from 88% post-consumer recycled material |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| ARL Logo | Yes |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.




