The Artline 220 Fineliner is your go-to for fine, detailed work in the office, classroom or at home.
Use this super fine tip marker for tracing stencils and lettering guides, graphic art, architectural drawings, or wherever fine details are needed.
Features:
| Ink Colour | Assorted Colours - 2 x Black, 1 x Blue, 1 x Red |
| Tip | 0.2mm |
| Style | Capped |
| UOM | Pack of 4 |
The Artline 220 Fineliner is your go-to for fine, detailed work in the office, classroom or at home.
Use this super fine tip marker for tracing stencils and lettering guides, graphic art, architectural drawings, or wherever fine details are needed.
Features:
| Ink Colour | Assorted Colours - 2 x Black, 1 x Blue, 1 x Red |
| Tip | 0.2mm |
| Style | Capped |
| UOM | Pack of 4 |
| Downloads | |
| Product Type | Fineliner |
| Ink Type | Water based |
| Tip | Super fine |
| Size | 0.2mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for high quality documentation |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Plastic (PET), Paperboard |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Plastic Free Packaging | No |
| Country Of Origin | Malaysia |
| ARL Logo | Yes |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.





