If it’s accuracy you’re after, the A+PLUS™ Liquidly Fineliners are the perfect pen for you!
Features
| Model # | GRY231802 |
| Colour | Red |
| Tip | 0.5mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
If it’s accuracy you’re after, the A+PLUS™ Liquidly Fineliners are the perfect pen for you!
Features
| Model # | GRY231802 |
| Colour | Red |
| Tip | 0.5mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
| Downloads | |
| Product Type | Fineliner |
| Ink Type | Liquid ink |
| Tip | Fine |
| Size | 0.5mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Every day writing, signing and fine drawing |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Packaging Recycled Content | Made from 88% post-consumer recycled material |
| ARL Logo | Yes |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.



