Enjoy writing smoothly and stress-free with this stylish retractable ballpoint pen.
Features
| Style | Retractable |
| Tip | Broad Tip 1.4mm |
| Colour | Blue |
| UOM | Box of 12 |
Enjoy writing smoothly and stress-free with this stylish retractable ballpoint pen.
Features
| Style | Retractable |
| Tip | Broad Tip 1.4mm |
| Colour | Blue |
| UOM | Box of 12 |
| Product Type | Ballpoint |
| Ink Type | Uni super ink |
| Tip | Broad |
| Size | 1.4mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Retractable |
| Comfort grip | Yes |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for everyday writing in the office, school, or home |
| Product Material | Plastic (PS, PC) |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Paperboard |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Product Recycled content | Made from 70% post-consumer recycled material |
| ARL Logo | No |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| Country Of Origin | Japan |
| ISO14024 | ISO14024 Accredited |
| ISO14021 | ISO14021 Accredited |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.



