The Staedtler 4320 is your reliable writing partner in the office, classroom and at home.
This smooth ballpoint features an ergonomic triangular barrel for comfortable grip and a medium 1.0mm nib for everyday use.
Features:
| Style | Capped Ballpoint |
| Tip | Medium 1.0mm |
| Colour | Red |
| UOM | Box of 10 |
The Staedtler 4320 is your reliable writing partner in the office, classroom and at home.
This smooth ballpoint features an ergonomic triangular barrel for comfortable grip and a medium 1.0mm nib for everyday use.
Features:
| Style | Capped Ballpoint |
| Tip | Medium 1.0mm |
| Colour | Red |
| UOM | Box of 10 |
| Downloads | |
| Product Type | Ballpoint |
| Ink Type | Indelible ink |
| Tip | Medium |
| Size | 1mm |
| Barrel Type | Triangular |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for everyday writing in the office, school, or home |
| Safety | Airplane safe |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Packaging Recycled Content | Made from 65% recycled material |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| Country Of Origin | India |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.

