The Pilot BPS-GP Ballpoint Grip Stick ballpoint pen provides a soft grip for a comfortable writing position.
Features:
| Style | Capped |
| Tip | Fine 0.7mm |
| Colour | Black |
| UOM | Box of 12 |
The Pilot BPS-GP Ballpoint Grip Stick ballpoint pen provides a soft grip for a comfortable writing position.
Features:
| Style | Capped |
| Tip | Fine 0.7mm |
| Colour | Black |
| UOM | Box of 12 |
| Downloads | |
| Product Type | Ballpoint |
| Ink Type | Oil based |
| Tip | Fine |
| Size | 0.7mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | Yes |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for everyday writing in the office, school, or home |
| Country Of Origin | Japan |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.

