PaperMate® InkJoy makes the writing experience easier and effortless
Features:
| Style | Capped |
| Tip | Medium 1.0mm |
| Colour | Red |
| UOM | Box of 50 |
PaperMate® InkJoy makes the writing experience easier and effortless
Features:
| Style | Capped |
| Tip | Medium 1.0mm |
| Colour | Red |
| UOM | Box of 50 |
| Downloads | |
| Product Type | Ballpoint |
| Ink Type | Oil based |
| Tip | Medium |
| Size | 1mm |
| Barrel Type | Triangular |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for everyday writing in the office, school, or home |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable in regular kerbside recycling |
| Country Of Origin | India |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.



