COS Ballpoint Pens are ideal for day-to-day general writing.
Features
| Style | Capped |
| Tip | Fine 0.7mm |
| Colour | Blue |
| UOM | Box of 20 |
COS Ballpoint Pens are ideal for day-to-day general writing.
Features
| Style | Capped |
| Tip | Fine 0.7mm |
| Colour | Blue |
| UOM | Box of 20 |
| Downloads | |
| Product Type | Ballpoint |
| Tip | Fine |
| Size | 0.7mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Ideal for everyday writing in the office, school, or home |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Packaging Recycled Content | Paperboard box made from 88% post-consumer recycled material |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| ARL Logo | Yes |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.


