Smoothly move across your whiteboard with Expo® whiteboard markers; featuring specially formulated alcohol-based ink with virtually no odour.
Features:
| Tip | 1 - 5.8mm Chisel Tip |
| Colour | Black |
| UOM | Each |
Smoothly move across your whiteboard with Expo® whiteboard markers; featuring specially formulated alcohol-based ink with virtually no odour.
Features:
| Tip | 1 - 5.8mm Chisel Tip |
| Colour | Black |
| UOM | Each |
| Downloads | |
| Product Type | Whiteboard Marker |
| Ink Type | Alcohol based |
| Tip | Chisel |
| Size | 5.8mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | No |
| Cap Off Time | 30 minutes |
| Suitable for | Whiteboards and most non-porous surfaces |
| Product Disposal | General waste |
| Country Of Origin | USA |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.

