Staedtler Lumocolor Whiteboard Markers are great for when you're too busy presenting to put the cap back on.
Features:
| Tip: | 2.0mm Bullet Tip |
| Colour: | Red |
| UOM: | Each |
| Compatible Refill: | MARK3152 |
Staedtler Lumocolor Whiteboard Markers are great for when you're too busy presenting to put the cap back on.
Features:
| Tip: | 2.0mm Bullet Tip |
| Colour: | Red |
| UOM: | Each |
| Compatible Refill: | MARK3152 |
| Downloads | |
| Product Type | Whiteboard Marker |
| Ink Type | Alcohol based |
| Tip | Bullet |
| Size | 2mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Cap Off Time | Days |
| Suitable for | Electronic whiteboards if a laminated or non-porous surface |
| Safety | Xylene free, toluene free, airplane safe |
| Product Disposal | Refillable marker |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Product Recycled content | Contains 97% recycled plastic (barrel, cap and end cap) |
| Packaging Recycled Content | Made from 65% recycled material |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| Country Of Origin | Germany |
| Refillable Product | Yes |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.










