Artline 541T Dual Nib Whiteboard Markers are perfect for marking in fine or medium lines as you can switch nibs without changing pens. They come in a variety of bright, bold colours thanks to their pigment based ink.
Features:
| Tip | 0.4 - 1.0mm Dial Nib |
| Colour | Black, Red, Blue, Green, Brown, Orange, Purple and Pink |
| UOM | Wallet of 8 |
Artline 541T Dual Nib Whiteboard Markers are perfect for marking in fine or medium lines as you can switch nibs without changing pens. They come in a variety of bright, bold colours thanks to their pigment based ink.
Features:
| Tip | 0.4 - 1.0mm Dial Nib |
| Colour | Black, Red, Blue, Green, Brown, Orange, Purple and Pink |
| UOM | Wallet of 8 |
| Downloads | |
| Product Type | Whiteboard Marker |
| Ink Type | Alcohol based |
| Tip | Bullet |
| Size | 0.4 - 1.0mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Perfect for use on whiteboards and other dry erase surfaces |
| Safety | Low odour |
| Product Material | Plastic (PP) |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Plastic (PP) |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Country Of Origin | Malaysia |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.

