Featuring dense and bold colours, the Artline bi-nib whiteboard marker pens are the perfect addition to meetings, classes and tutorials. With 2 nibs in one, they offer an added level of convenience and versatility that allows for differing line widths
Features:
| Tip | 2mm - 5mm Dual Nib |
| Colour | Black, Red, Blue, Green, Brown, Orange, Purple and Pink |
| UOM | Wallet of 8 |
Featuring dense and bold colours, the Artline bi-nib whiteboard marker pens are the perfect addition to meetings, classes and tutorials. With 2 nibs in one, they offer an added level of convenience and versatility that allows for differing line widths
Features:
| Tip | 2mm - 5mm Dual Nib |
| Colour | Black, Red, Blue, Green, Brown, Orange, Purple and Pink |
| UOM | Wallet of 8 |
| Downloads | |
| Product Type | Whiteboard Marker |
| Ink Type | Alcohol based |
| Tip | Bullet |
| Size | 0.4 - 1.0mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Perfect for use on whiteboards and other dry erase surfaces |
| Safety | Low odour |
| Product Material | Plastic (PP) |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Plastic (PP) |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Country Of Origin | Malaysia |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.

