Decorate and write on your boards with Texta Liquid Chalk Dry Wipe Markers.
Features:
| Tip | Bullet Tip 4.5mm |
| Colour | Assorted Colours |
| UOM | Wallet of 6 |
Decorate and write on your boards with Texta Liquid Chalk Dry Wipe Markers.
Features:
| Tip | Bullet Tip 4.5mm |
| Colour | Assorted Colours |
| UOM | Wallet of 6 |
| Downloads | |
| Product Type | Chalk marker |
| Ink Type | Water based |
| Tip | Bullet |
| Size | 4.5mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | No |
| Suitable for | Glossy surfaces including windows, mirrors, whiteboards, ceramics, metal & other non-Porous surfaces. Dry wipe erase. |
| Safety | Non toxic |
| Product Material | Plastic (PP, #7) |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Paperboard |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| ARL Logo | Yes |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| Country Of Origin | Taiwan |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.

