Staedtler Lumocolor 350 Permanent Markers contain odourless, quick drying ink which makes it easy to mark on a variety of surfaces. The pens leave permanent, smudge proof and waterproof results.
Features:
| Tip | 2mm - 5mm |
| Colour | Red |
| UOM | Box of 10 |
Staedtler Lumocolor 350 Permanent Markers contain odourless, quick drying ink which makes it easy to mark on a variety of surfaces. The pens leave permanent, smudge proof and waterproof results.
Features:
| Tip | 2mm - 5mm |
| Colour | Red |
| UOM | Box of 10 |
| Downloads | |
| Product Type | Permanent Marker |
| Ink Type | Alcohol based |
| Tip | Chisel |
| Size | 2-5mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Cap Off Time | Days |
| Suitable for | Paper, cardboard, plastic, wood, glass, metal |
| Safety | Xylene free, toluene free, airplane safe |
| Product Disposal | Refillable marker |
| Country Of Origin | Germany |
| Refillable Product | Yes |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.



