For all those jobs that need bigger, bolder marking; choose Artline 100.
Features
| Tip | 7.5 - 12.0mm Chisel Tip |
| Colour | 2 X black, 2 X red, 1 X blue and 1 X green |
| UOM | Box of 6 |
For all those jobs that need bigger, bolder marking; choose Artline 100.
Features
| Tip | 7.5 - 12.0mm Chisel Tip |
| Colour | 2 X black, 2 X red, 1 X blue and 1 X green |
| UOM | Box of 6 |
| Downloads | |
| Product Type | Permanent Marker |
| Ink Type | Alcohol based |
| Tip | Chisel |
| Size | 7.5-12mm |
| Barrel Type | Jumbo - Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | No |
| Suitable for | Different surfaces including cardboard, wood, glass and more |
| Safety | Xylene free, ROHS compliant |
| Product Material | Plastic (PP), Aluminium |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| Country Of Origin | Malaysia |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.




