Stay organised with COSâ„¢ Stubby Highlighters.
Features
| Ink Colour | Yellow |
| Tip | Chisel 2 - 5mm |
| UOM | Box of 10 |
Stay organised with COSâ„¢ Stubby Highlighters.
Features
| Ink Colour | Yellow |
| Tip | Chisel 2 - 5mm |
| UOM | Box of 10 |
| Downloads | |
| Product Type | Highlighter |
| Ink Type | Water based |
| Tip | Chisel |
| Size | 2-5mm |
| Barrel Type | Stubby |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Highlighting books, brochures, letters, documents |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Packaging Recycled Content | Made from 88% post-consumer recycled material |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| ARL Logo | Yes |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.






