Stabilo® are the experts in highlighting, producing quality products you can trust since 1971.
Features:
| Ink Colour | Pink |
| Tip | Chisel 2 - 5mm |
| UOM | Box of 10 |
Stabilo® are the experts in highlighting, producing quality products you can trust since 1971.
Features:
| Ink Colour | Pink |
| Tip | Chisel 2 - 5mm |
| UOM | Box of 10 |
| Downloads | |
| Product Type | Highlighter |
| Ink Type | Water based |
| Tip | Chisel |
| Size | 2-5mm |
| Barrel Type | Stubby |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Smudge-proof marking on all standard papers |
| Product Disposal | Barrel: recyclable in regular kerbside recycling, all other parts to be put in general waste |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable in regular kerbside recycling |
| Country Of Origin | Germany |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.

