Verbatim Store'n'Go Pinstripe USB Drive. This lightweight, pinstriped design uses the pull and push sliding feature which protects the USB connector when it's not in use without the need for a cap which can get easily lost. Available in variety of capacities and colours, the Pinstrip is an Ideal storage solution for everyone.
Features:
Specifications:
| Capacity | 128 GB |
| Colour | Black |
| Style | Slide |
| Brand | Verbatim |
| Interface | USB 2.0 |
| System Requirements | Windows Vista/7 or later |
| Max Read Speed | 20 MB/s |
| Max Write Speed | 10 MB/s |
| Warranty | 2 Years |
Verbatim Store'n'Go Pinstripe USB Drive. This lightweight, pinstriped design uses the pull and push sliding feature which protects the USB connector when it's not in use without the need for a cap which can get easily lost. Available in variety of capacities and colours, the Pinstrip is an Ideal storage solution for everyone.
Features:
Specifications:
| Capacity | 128 GB |
| Colour | Black |
| Style | Slide |
| Brand | Verbatim |
| Interface | USB 2.0 |
| System Requirements | Windows Vista/7 or later |
| Max Read Speed | 20 MB/s |
| Max Write Speed | 10 MB/s |
| Warranty | 2 Years |
| Size | 128GB |
| Interface | USB-A |
| Encryption | No |
| Warranty | Limited lifetime warranty |
| Country Of Origin | Taiwan |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.

