An indulgently full flavoured coffee with a vibrant taste of sweet milk chocolate, medium body, smooth mouth feel and delicate honey notes. Balanced persistence in milk.
Piazza D'oro Mezzo coffee is made using sustainable measures and is certified by UTZ, an independent organisation.
| Flavour | Mezzo Blend |
| Size | 1kg |
| UOM | Each |
An indulgently full flavoured coffee with a vibrant taste of sweet milk chocolate, medium body, smooth mouth feel and delicate honey notes. Balanced persistence in milk.
Piazza D'oro Mezzo coffee is made using sustainable measures and is certified by UTZ, an independent organisation.
| Flavour | Mezzo Blend |
| Size | 1kg |
| UOM | Each |
| Coffee Type | Beans |
| Size | 1kg |
| Blend | Arabica & Robusta |
| Blend Strength | 6/12 |
| Roast | Medium |
| Compatible Coffee Machine | COFF1061, COFF9057 |
| Packaging Material | Composite Film |
| Packaging Material Disposal | General Waste |
| Country Of Origin | Australia |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.

