Juicy fruit coloured Bantex A4 Clipfolders offer a portable, sturdy, and economical writing surface that you can take with you anywhere.
Clip your paperwork securely to the board, utilize the inside pocket for important reference documents, and close the cover for added protection of your valuable files.
Features:
| Product Type | A4 Clipfolder |
|---|---|
| Suits | A4 sized paper or smaller |
| Dimensions | 340mm W x 235mm H |
| Assorted colours | 2 x Grape, 2 x Blueberry, 2 x Melon, 2 x Mango, 2 x Lime |
| UOM | Box of 10 |
Juicy fruit coloured Bantex A4 Clipfolders offer a portable, sturdy, and economical writing surface that you can take with you anywhere.
Clip your paperwork securely to the board, utilize the inside pocket for important reference documents, and close the cover for added protection of your valuable files.
Features:
| Product Type | A4 Clipfolder |
|---|---|
| Suits | A4 sized paper or smaller |
| Dimensions | 340mm W x 235mm H |
| Assorted colours | 2 x Grape, 2 x Blueberry, 2 x Melon, 2 x Mango, 2 x Lime |
| UOM | Box of 10 |
| Clip type | Metal spring clip mechanism |
| Pockets | Inside pocket |
| Size | A4 |
| Dimensions | 245 x 333mm |
| Product Disposal | Recyclable in regular kerbside recycling |
| Packaging Material | Cardboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable in regular kerbside recycling |
| Country Of Origin | China |
| Product Recycled content | No recycled content |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.






