STM Goods Studio (Macbook Air 13in M4 2025 / M3 2024 / M2 2022) - CLEAR
Smarter protection
Feather light construction with a form-fitting design to protect and celebrate your MacBook Air. The studio is a precision tooled case that is lightweight and durable while raised feet not only prevent your MacBook Air from sliding but also elevates your MacBook Air to enable air flow.
Specifications:
| Product Information | |
| Printed Design/Pattern/Texture | Textured Feet |
| Maximum Screen Size Supported | 33 cm (13") |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | MacBook Air (Retina Display) |
| Compatibility | Apple - MacBook Air Retina (M3 2024/M2 2022) (A1932, A2179, A2337, A2681, A3113) |
| Brand Compatibility | Apple |
| General Information | |
| Product Type | Case |
| Manufacturer Part Number | STM-122-373MU-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Goods |
| Product Name | studio MacBook for Air 13" Retina (M3 2024 / M2 2022) |
| Product Line | Studio |
| Brand Name | STM Goods |
| Physical Characteristics | |
| Durability | Scratch Resistant |
| Bump Resistant | |
| Height | 12.5 mm |
| Width | 218 mm |
| Depth | 307 mm |
| Product Color | Clear |
| Color Family | Clear |
STM Goods Studio (Macbook Air 13in M4 2025 / M3 2024 / M2 2022) - CLEAR
Smarter protection
Feather light construction with a form-fitting design to protect and celebrate your MacBook Air. The studio is a precision tooled case that is lightweight and durable while raised feet not only prevent your MacBook Air from sliding but also elevates your MacBook Air to enable air flow.
Specifications:
| Product Information | |
| Printed Design/Pattern/Texture | Textured Feet |
| Maximum Screen Size Supported | 33 cm (13") |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | MacBook Air (Retina Display) |
| Compatibility | Apple - MacBook Air Retina (M3 2024/M2 2022) (A1932, A2179, A2337, A2681, A3113) |
| Brand Compatibility | Apple |
| General Information | |
| Product Type | Case |
| Manufacturer Part Number | STM-122-373MU-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Goods |
| Product Name | studio MacBook for Air 13" Retina (M3 2024 / M2 2022) |
| Product Line | Studio |
| Brand Name | STM Goods |
| Physical Characteristics | |
| Durability | Scratch Resistant |
| Bump Resistant | |
| Height | 12.5 mm |
| Width | 218 mm |
| Depth | 307 mm |
| Product Color | Clear |
| Color Family | Clear |
| Type | Carry case |
| Suitable for | Macbook Air |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.