Colour : Grey
The FORDIGRAPH 2326 High Security Shredder.
Features:
| Security Level | Security Level P-6 |
| Sheet Capacity | 9 |
| Cut Type | Micro Cut |
| Bin Capacity | 100L |
| Dimensions | 495W x 470D x 926Hmm |
| Accepts | Staples, paper clips, credit cards and CD/DVDs |
| Warranty | 3 Years Machine / Lifetime on cutters |
The FORDIGRAPH 2326 High Security Shredder.
Features:
| Security Level | Security Level P-6 |
| Sheet Capacity | 9 |
| Cut Type | Micro Cut |
| Bin Capacity | 100L |
| Dimensions | 495W x 470D x 926Hmm |
| Accepts | Staples, paper clips, credit cards and CD/DVDs |
| Warranty | 3 Years Machine / Lifetime on cutters |
| Downloads | |
| Paper Size | A4 |
| Sheet Capacity | 9 |
| Bin capacity | 100L |
| Strength | High Security |
| Shredder cut type | Micro |
| Security level | P-6 |
| Duty cycle | 30min Cool OFF |
| Material shred | Paper clips, staples, CDs/DVDs, credit cards |
| Dimensions | 495W x 470D x 926H mm |
| Warranty | 3 Years |
| Country Of Origin | Germany |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.