Keep your Eye on the job with the Uni-ball Eye pen.
Features:
| Ink Colour | Blue |
| Tip | 0.7mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
Keep your Eye on the job with the Uni-ball Eye pen.
Features:
| Ink Colour | Blue |
| Tip | 0.7mm |
| Style | Capped |
| UOM | Box of 12 |
| Downloads | |
| Product Type | Rollerball |
| Ink Type | Uni super ink |
| Tip | Fine |
| Size | 0.7mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Perfect for fine writing, sketching and technical drawing |
| Product Material | Plastic (PP) |
| Packaging Material | Paperboard |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| ARL Logo | No |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| Country Of Origin | Japan |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.







