The EnerGel BL77 features super-smooth and quick-drying liquid gel ink.
Features:
| Ink Colour | Blue |
| Tip | 0.7mm |
| Style | Retractable |
| UOM | Box of 12 |
The EnerGel BL77 features super-smooth and quick-drying liquid gel ink.
Features:
| Ink Colour | Blue |
| Tip | 0.7mm |
| Style | Retractable |
| UOM | Box of 12 |
| Product Type | Rollerball |
| Ink Type | Liquid gel |
| Tip | Medium |
| Size | 0.7mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Retractable |
| Comfort grip | Yes |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Quick-drying EnerGel ink that is suitable for left handed writers |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Product Recycled content | Made of 54% recycled content |
| Country Of Origin | Japan |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.



