STABILO® Point 88 pens are the ultimate writing tool
Features
| Ink Colour | Assorted Colours |
| Tip | 0.4mm |
| Style | Fineliner |
| UOM | Wallet of 10 |
STABILO® Point 88 pens are the ultimate writing tool
Features
| Ink Colour | Assorted Colours |
| Tip | 0.4mm |
| Style | Fineliner |
| UOM | Wallet of 10 |
| Product Type | Fineliner |
| Ink Type | Water based |
| Tip | Fine |
| Size | 0.4mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Every day writing, signing and fine drawing |
| Product Material | Plastic (PP, #7), Steel |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Plastic (PET), Paperboard |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Plastic Free Packaging | No |
| Country Of Origin | Germany |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.


