COS Whiteboard Markers come in bold and highly visible colours which write clearly and wipe off easily, allowing you to focus on winning your audience.
Features:
| Tip | 2.0mm Bullet Tip |
| Colour | Black |
| UOM | Box of 12 |
COS Whiteboard Markers come in bold and highly visible colours which write clearly and wipe off easily, allowing you to focus on winning your audience.
Features:
| Tip | 2.0mm Bullet Tip |
| Colour | Black |
| UOM | Box of 12 |
| Downloads | |
| Product Type | Whiteboard Marker |
| Ink Type | Alcohol based |
| Tip | Bullet |
| Size | 2mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | Yes |
| Pocket Clip | No |
| Cap Off Time | 2 hours |
| Suitable for | Whiteboards, glass and other non-porous surfaces |
| Safety | Non toxic, Xylene free |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Packaging Recycled Content | Made from 88% post-consumer recycled material |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| ARL Logo | Yes |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.



