Capture your audience with a presentation thats smooth-flowing and easy to read
Features:
| Tip | 2.0mm Bullet Tip |
| Colour | Red |
| UOM | Each |
Capture your audience with a presentation thats smooth-flowing and easy to read
Features:
| Tip | 2.0mm Bullet Tip |
| Colour | Red |
| UOM | Each |
| Downloads | |
| Product Type | Whiteboard Marker |
| Ink Type | Alcohol based |
| Tip | Bullet |
| Size | 2mm |
| Barrel Type | Round |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | No |
| Cap Off Time | 48 hours |
| Suitable for | Enamel porcelain or melamine surfaced boards |
| Safety | Xylene free, ROHS compliant |
| Product Material | Aluminium, Plastic (PP) |
| Product Disposal | General waste |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Country Of Origin | Malaysia |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.




