Colour : White
Direct Thermal Barcode Labels:This product is high quality and locally manufactured. It comes with a permanent adhesive, making it ideal for short-term identification, shipping and box labeling. It is particularly well suited for use in the transport and logistics industries.
Direct Thermal Barcode Labels:This product is high quality and locally manufactured. It comes with a permanent adhesive, making it ideal for short-term identification, shipping and box labeling. It is particularly well suited for use in the transport and logistics industries.
| Type | Direct Thermal |
| Labels per roll | 3000LPR |
| Adhesive Type | Permanent |
| Core Size | 76mm |
| Perforated | No |
| Label Width | 69mm |
| Label Height | 48mm |
| Country Of Origin | Australia |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.