Colour : Black
Experience the convenience of on-the-go labelling with the DYMO LabelManager Executive 640 CB
Features:
Included Parts
Experience the convenience of on-the-go labelling with the DYMO LabelManager Executive 640 CB
Features:
Included Parts
| Downloads | |
| Use | Office, Warehouse/Manufacturing, Retail, Medical |
| Connectivity | Connectable via USB-C and Bluetooth |
| Functions | "Unit Dimensions (D x W x H) 185 x 150 x 75 mm Weight (excluding battery) 415 g Mac®/PC Compatible Yes via DYMO® Connect Accepts Label Sizes 6mm, 9mm, 12mm, 19mm and 24mm Tape Platform D1, Durables Resolution 300 dpi Printing System Thermal Transfer Print Speed 20 mm/sec Barcodes Yes Cutter Type Automatic Batteries Rechargeable Adapter Yes Networking No Large display screen for conveni |
| Print speed | 20mm/sec |
| Cutter type | Automatic |
| Dimensions | 150W × 185D × 75H mm |
| Label Compatibility | D1 Standard and Durable labels, accommodating widths from 1/4” to 1" /6mm to 24mm |
| Warranty | 1 Years |
| Software compatibility | "* DYMO LabelManager Executvie Connect App for iOS/Android * DYMO Connect for Desktop" |
| Packaging Material | Cardboard Box |
| Packaging Material Disposal | Kerbside Recycling |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.
