Colour : Black
Working with your smartphone or tablet, the Brother P-Touch Cube PT-P710BT utilises Brother’s P-Touch Design&Print and iPrint&Label apps and comes with print-ready templates and frames for your convenience. Get labelling quicker with this small and easily portable labeller.
Features:
Working with your smartphone or tablet, the Brother P-Touch Cube PT-P710BT utilises Brother’s P-Touch Design&Print and iPrint&Label apps and comes with print-ready templates and frames for your convenience. Get labelling quicker with this small and easily portable labeller.
Features:
| Downloads | |
| Connectivity | USB 2.0 and bluetooth |
| Functions | Prints on standard or ribbon TZe tapes |
| Print speed | 20mm/sec |
| Cutter type | Automatic - full |
| Dimensions | 128W x 67D x 128Hmm |
| Label Compatibility | TZe tapes - 3.5, 6, 9, 12, 18 and 24mm |
| Warranty | 3 Years |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.
