Emphasise what's important in brilliant fluorescent colours that are sure to be noticed with COS Pen Highlighters.
Features:
| Ink Colour | Assorted Colours - Yellow, Orange, Blue, Green |
| Tip | Chisel tip: 1 - 4mm |
| UOM | Box of 4 |
Emphasise what's important in brilliant fluorescent colours that are sure to be noticed with COS Pen Highlighters.
Features:
| Ink Colour | Assorted Colours - Yellow, Orange, Blue, Green |
| Tip | Chisel tip: 1 - 4mm |
| UOM | Box of 4 |
| Downloads | |
| Product Type | Highlighter - pen style |
| Ink Type | Water based |
| Tip | Chisel |
| Size | 1-4mm |
| Barrel Type | Slim |
| Cap Type | Capped |
| Comfort grip | No |
| Pocket Clip | Yes |
| Suitable for | Highlighting books, brochures, letters, documents |
| Packaging Material | Paperboard box |
| Packaging Material Disposal | Recyclable |
| Packaging Recycled Content | Made from 88% post-consumer recycled material |
| Plastic Free Packaging | Yes |
| ARL Logo | Yes |
| Country Of Origin | China |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.
