Colour : White
Lightweight portable Nero Oscillating fan heater are perfect for guestrooms and home offices.
Features:
Lightweight portable Nero Oscillating fan heater are perfect for guestrooms and home offices.
Features:
| Placing/Mounting (freestanding or screws) | Desk/Floor Heater |
| Dimensions | 130D x 200W x 280H mm |
| Voltage Provided | 240V A.C. mains |
| Speed | Two speed |
| Power | 2000W-1000W VARIABLE TEMPERATURE CONTROL |
| Warranty | 2 Years |
| Product Type | Heater |
| Product Material | Plastic (PP) & Components (mixed) |
| Packaging Material | Carboard, paper twist tie |
| Packaging Material Disposal | Cardboard: Recyclable, Twist Tie: General Waste |
| Country Of Origin | China |
| AS/NZS 60335.2.80:20 | AUS/NZ Electrical Safety Standards Approved |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.
