Colour : Black
Nero Industrial Pedestal Fan
Features:
Product Specifications:
Nero Industrial Pedestal Fan
Features:
Product Specifications:
| Placing/Mounting (freestanding or screws) | Industrial Wall Fan |
| Dimensions | 810L x 810W x 550D mm |
| Voltage Provided | 240V A.C. mains with wall plug |
| Speed | Three speed |
| Power | 200W |
| Warranty | 1 Year |
| Product Type | Fan |
| Product Material | Metal, Plastic (PP), Components (mixed) |
| Packaging Material | Cardboard, Plastic (LDPE) Bag, Twist Tie, Zip Lock Bag, Pin Protector, Strapping |
| Packaging Material Disposal | Cardboard: Recyclable, Bag: General Waste or Commercial Recyclable, Twist Tie, Pin Protector, Strapping & Zip Lock Bag: General Waste |
| Country Of Origin | China |
| AS/NZS 60335.2.80:20 | AUS/NZ Electrical Safety Standards Approved |
COS acknowledges the Traditional Owners of Country throughout Australia.
We pay our respects to Elders past and present.
We acknowledge and respect the traditions as well as customs practised both present and before our time.
